CTS Electronic Components 445A33S30M00000
445A33S30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33S30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33S30M00000.pdf
Availability of 445A33S30M00000
QUANTITY
445A33S30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33S30M00000
Internal Part NumberEIS-445A33S30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33S30M00000
Related Links445A33S, 445A33S30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33S30M00000 Details Description
Related parts for 445A33S30M00000
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 128TQFP datasheet.pdf
RES 614.8 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf