CTS Electronic Components 445A35C20M00000
445A35C20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35C20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35C20M00000.pdf
Availability of 445A35C20M00000
QUANTITY
445A35C20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35C20M00000
Internal Part NumberEIS-445A35C20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35C20M00000
Related Links445A35C, 445A35C20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35C20M00000 Details Description
Related parts for 445A35C20M00000
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SIGNAL LINE PROTECTOR 18-DIP datasheet.pdf
CABLE MIDI-DIN 5PIN BLACK 6FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.07KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SCR 1200V 135A TO-94 datasheet.pdf