CTS Electronic Components 445A35C24M57600
445A35C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A35C24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35C24M57600.pdf
Availability of 445A35C24M57600
QUANTITY
445A35C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35C24M57600
Internal Part NumberEIS-445A35C24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35C24M57600
Related Links445A35C, 445A35C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35C24M57600 Details Description
Related parts for 445A35C24M57600
BATTERY PACK NIMH 9.6V 1550MAH datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 WW datasheet.pdf
LENS HOLDER 26.5MM UNIV WHITE datasheet.pdf