CTS Electronic Components 445A35C27M00000
445A35C27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35C27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35C27M00000.pdf
Availability of 445A35C27M00000
QUANTITY
445A35C27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35C27M00000
Internal Part NumberEIS-445A35C27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35C27M00000
Related Links445A35C, 445A35C27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35C27M00000 Details Description
Related parts for 445A35C27M00000
FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 9.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
6151 FELCOM COMPONENTS 15A datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK OS 5KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
FUSE AUTO 45A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf