CTS Electronic Components 445A35D12M00000
445A35D12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35D12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35D12M00000.pdf
Availability of 445A35D12M00000
QUANTITY
445A35D12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35D12M00000
Internal Part NumberEIS-445A35D12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35D12M00000
Related Links445A35D, 445A35D12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35D12M00000 Details Description
Related parts for 445A35D12M00000
CONN RCPT 5POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS .156 30AU datasheet.pdf
KIT 5 1/2 DIG DVM datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100" TIN datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 1DIGIT YLW CC SMD datasheet.pdf
DEVICE SERVER EMBEDDED 5V datasheet.pdf