CTS Electronic Components 445A35D24M00000
445A35D24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35D24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35D24M00000.pdf
Availability of 445A35D24M00000
QUANTITY
445A35D24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35D24M00000
Internal Part NumberEIS-445A35D24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35D24M00000
Related Links445A35D, 445A35D24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35D24M00000 Details Description
Related parts for 445A35D24M00000
CAP FILM 0.47UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW LVL HERMETIC datasheet.pdf
SITE LICENSE SDI PHY LAYER ECP2M datasheet.pdf
3-BUTTON STATION WITH E-STOP datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 CERAMIC 125MM datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE PRESS datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
HDM 8SMPR100F140F G datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf