CTS Electronic Components 445A35D24M00000
445A35D24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35D24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35D24M00000.pdf
Availability of 445A35D24M00000
QUANTITY
445A35D24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35D24M00000
Internal Part NumberEIS-445A35D24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35D24M00000
Related Links445A35D, 445A35D24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35D24M00000 Details Description
Related parts for 445A35D24M00000
BOX STEEL BLACK 4"L X 4"W datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 19V SNT-4A datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
TG SERIES SHEET 320X320X2MM datasheet.pdf
LIGHTBAR 4-SEG YELLOW WHT DIFF datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5000K WHT SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf