CTS Electronic Components 445A35H25M00000
445A35H25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35H25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35H25M00000.pdf
Availability of 445A35H25M00000
QUANTITY
445A35H25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35H25M00000
Internal Part NumberEIS-445A35H25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35H25M00000
Related Links445A35H, 445A35H25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35H25M00000 Details Description
Related parts for 445A35H25M00000
DIODE ARRAY GP 80V 100MA EMD6 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
CABLE COAX MINI RG59 27AWG 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 15A 2.8 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf