CTS Electronic Components 445A35H27M00000
445A35H27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35H27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35H27M00000.pdf
Availability of 445A35H27M00000
QUANTITY
445A35H27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35H27M00000
Internal Part NumberEIS-445A35H27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35H27M00000
Related Links445A35H, 445A35H27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35H27M00000 Details Description
Related parts for 445A35H27M00000
RES 1K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
12POSI/OCONN.WITHKEYING datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf