CTS Electronic Components 445A3XF27M00000
445A3XF27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XF27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XF27M00000.pdf
Availability of 445A3XF27M00000
QUANTITY
445A3XF27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XF27M00000
Internal Part NumberEIS-445A3XF27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XF27M00000
Related Links445A3XF, 445A3XF27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XF27M00000 Details Description
Related parts for 445A3XF27M00000
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 3POS 1M datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16MSOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf