Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ4JB-LC
D38999/20JJ4JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ4JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ4JB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ4JB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ4JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ4JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ4JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ4JB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20JJ4JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ4JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ4JB-LC
SWITCH MINI SPDT .1A 60GF datasheet.pdf
LED MATRIX 8X8 2.4" 660NM SRD CA datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7.5A/10A PWR56 datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/FLTR 6A M5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER OPEN HOOD G ( SLOT ) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.5MM BLACK datasheet.pdf