CTS Electronic Components 445A3XF27M00000
445A3XF27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XF27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XF27M00000.pdf
Availability of 445A3XF27M00000
QUANTITY
445A3XF27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XF27M00000
Internal Part NumberEIS-445A3XF27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XF27M00000
Related Links445A3XF, 445A3XF27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XF27M00000 Details Description
Related parts for 445A3XF27M00000
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 8MSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 7/16" datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf