CTS Electronic Components 445C22B24M00000
445C22B24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22B24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22B24M00000.pdf
Availability of 445C22B24M00000
QUANTITY
445C22B24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22B24M00000
Internal Part NumberEIS-445C22B24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22B24M00000
Related Links445C22B, 445C22B24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22B24M00000 Details Description
Related parts for 445C22B24M00000
BUS-DROP GRIP .400-.560" 5" datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 25V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
43178 EXTRACTION TIP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 6" datasheet.pdf