CTS Electronic Components 445C22J24M00000
445C22J24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22J24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22J24M00000.pdf
Availability of 445C22J24M00000
QUANTITY
445C22J24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22J24M00000
Internal Part NumberEIS-445C22J24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22J24M00000
Related Links445C22J, 445C22J24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22J24M00000 Details Description
Related parts for 445C22J24M00000
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCK STRIP 26POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf