CTS Electronic Components 445C25D12M00000
445C25D12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25D12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25D12M00000.pdf
Availability of 445C25D12M00000
QUANTITY
445C25D12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25D12M00000
Internal Part NumberEIS-445C25D12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25D12M00000
Related Links445C25D, 445C25D12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25D12M00000 Details Description
Related parts for 445C25D12M00000
IC SIMPLE SEQUENCER P-P SC70-6 datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 14-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf