CTS Electronic Components 445C25D24M00000
445C25D24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25D24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25D24M00000.pdf
Availability of 445C25D24M00000
QUANTITY
445C25D24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25D24M00000
Internal Part NumberEIS-445C25D24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25D24M00000
Related Links445C25D, 445C25D24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25D24M00000 Details Description
Related parts for 445C25D24M00000
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 32A 1.15 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 54POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
High Resolution 6 GHz Fractional-N Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf