CTS Electronic Components 445C25H27M00000
445C25H27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25H27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25H27M00000.pdf
Availability of 445C25H27M00000
QUANTITY
445C25H27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25H27M00000
Internal Part NumberEIS-445C25H27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25H27M00000
Related Links445C25H, 445C25H27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25H27M00000 Details Description
Related parts for 445C25H27M00000
RES SMD 11 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.3A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN WELD TAB 16-20AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 28POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
POWER MODULES PLUGGABLE datasheet.pdf
DSUB 21XA4 M PCR/A 50OHM G50 datasheet.pdf