Panasonic Electronic Components ERJ-B2CFR047V
ERJ-B2CFR047V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2CFR047V
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2CFR047V.pdf
Availability of ERJ-B2CFR047V
QUANTITY
ERJ-B2CFR047V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2CFR047V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2CFR047V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2CFR047V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2CFR047V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2CFR047V Details Description
Related parts for ERJ-B2CFR047V
CONN CARD EDGE 92 POS .050 PCI datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A Automotive, Backlight, Lighting 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
TECH SUPP 1YR HCS12 STD EDITION datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 698 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 265 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf