CTS Electronic Components 445C25K24M57600
445C25K24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C25K24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25K24M57600.pdf
Availability of 445C25K24M57600
QUANTITY
445C25K24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25K24M57600
Internal Part NumberEIS-445C25K24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25K24M57600
Related Links445C25K, 445C25K24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25K24M57600 Details Description
Related parts for 445C25K24M57600
IC ENCORE MCU FLASH 48K 64LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K 44-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 2POS 3' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf