CTS Electronic Components 445C25L24M00000
445C25L24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25L24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25L24M00000.pdf
Availability of 445C25L24M00000
QUANTITY
445C25L24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25L24M00000
Internal Part NumberEIS-445C25L24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25L24M00000
Related Links445C25L, 445C25L24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25L24M00000 Details Description
Related parts for 445C25L24M00000
Crystal 49.8600MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
FIXED IND 14H 75MA 429 OHM CHASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
LABEL ROLL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf