Vishay/Dale TNPU120610K0BZEN00
TNPU120610K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120610K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120610K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120610K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120610K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120610K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120610K0BZEN00
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120610K0BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120610K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120610K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120610K0BZEN00
CONN RECEPT 9POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 6A datasheet.pdf
IC HORN DRIVER DUAL 14DIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf