CTS Electronic Components 445C32A24M00000
445C32A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32A24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32A24M00000.pdf
Availability of 445C32A24M00000
QUANTITY
445C32A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32A24M00000
Internal Part NumberEIS-445C32A24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32A24M00000
Related Links445C32A, 445C32A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32A24M00000 Details Description
Related parts for 445C32A24M00000
RACK STEEL 24.5X21X19.5 BLUE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.305A SC89-6 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO263 datasheet.pdf
DISPLAY 2DIGIT GRN CA 0.56" datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DIE SET (4) FIQD CONT.BARREL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf