CTS Electronic Components 445C32C20M00000
445C32C20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C20M00000.pdf
Availability of 445C32C20M00000
QUANTITY
445C32C20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C20M00000
Internal Part NumberEIS-445C32C20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C20M00000
Related Links445C32C, 445C32C20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C20M00000 Details Description
Related parts for 445C32C20M00000
JUMPER-H1506TR/A3049S/X 2" datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRC SOT23-5 datasheet.pdf
VARISTOR 6V 150A ENCASED datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
SCR THRYRISTOR CA 1200V WC-500 datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED DIFF RA .200 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 40TQFN datasheet.pdf
2MM SR2P HDR SMT WOPEG BKAWAY TR datasheet.pdf
680UF 100V 16X31,5 datasheet.pdf