Honeywell Microelectronics & Precision Sensors PPT0010GFW5VB
PPT0010GFW5VB picture photo
Mfg. Part Number
PPT0010GFW5VB
Datasheet Download
PPT0010GFW5VB.pdf
Availability of PPT0010GFW5VB
QUANTITY
PPT0010GFW5VB Order Process
Ship out your order
Specifications of PPT0010GFW5VB
Internal Part NumberEIS-PPT0010GFW5VB
Series-
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure10 PSI (68.95 kPa)
Output TypeAnalog, RS-485
Output0 V ~ 5 V
Accuracy±0.05%
Voltage - Supply5.5 V ~ 30 V
Port SizeMale - 0.13" (3.18mm) Tube, Filter
Port StyleBarbed, Filtered
Features-
Termination StyleConnector
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPT0010GFW5VB
PPT0010GFW5VB Details Description
Related parts for PPT0010GFW5VB
DSUB CABLE - CMP09G/AE09M/X datasheet.pdf
IC FILTR BLD BLK DUAL R-R 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf