CTS Electronic Components 445C32C24M57600
445C32C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C24M57600.pdf
Availability of 445C32C24M57600
QUANTITY
445C32C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C24M57600
Internal Part NumberEIS-445C32C24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C24M57600
Related Links445C32C, 445C32C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C24M57600 Details Description
Related parts for 445C32C24M57600
CONN SHIELD 20POS 2PC SHORT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL CONTROL AD7657-1 datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
SKH 22 LP W/SHORTED ROWS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 910 OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
EXTENSION CABLE (30M) FOR HL-C datasheet.pdf
RES SMD 20.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf