CTS Electronic Components 445C32F14M31818
445C32F14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445C32F14M31818
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32F14M31818.pdf
Availability of 445C32F14M31818
QUANTITY
445C32F14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32F14M31818
Internal Part NumberEIS-445C32F14M31818
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32F14M31818
Related Links445C32F, 445C32F14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32F14M31818 Details Description
Related parts for 445C32F14M31818
VARISTOR 29.5V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
MICROGRABBER D-I-Y GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FIREFLEX TUBING 1.50" BLK 50' datasheet.pdf
POWER CORD WITH FORK TERM 500MM datasheet.pdf