CTS Electronic Components 445C32J16M00000
445C32J16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32J16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32J16M00000.pdf
Availability of 445C32J16M00000
QUANTITY
445C32J16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32J16M00000
Internal Part NumberEIS-445C32J16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32J16M00000
Related Links445C32J, 445C32J16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32J16M00000 Details Description
Related parts for 445C32J16M00000
CAP CER 680PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 10MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PNP 150MM 12-24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 73 MOHM SMD datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
250V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf