CTS Electronic Components 445C32K14M31818
445C32K14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445C32K14M31818
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32K14M31818.pdf
Availability of 445C32K14M31818
QUANTITY
445C32K14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32K14M31818
Internal Part NumberEIS-445C32K14M31818
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32K14M31818
Related Links445C32K, 445C32K14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32K14M31818 Details Description
Related parts for 445C32K14M31818
KIT INDUCTOR COMMON MODE CME2425 datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
2MMFB,ASY,048,SIG,HDR,EN,SEQ datasheet.pdf
FOPC BOA 5DB ST/UPC DW SM datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONTACT BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 125MA 12 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf