CTS Electronic Components 445C33J12M00000
445C33J12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C33J12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C33J12M00000.pdf
Availability of 445C33J12M00000
QUANTITY
445C33J12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C33J12M00000
Internal Part NumberEIS-445C33J12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C33J12M00000
Related Links445C33J, 445C33J12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C33J12M00000 Details Description
Related parts for 445C33J12M00000
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HEATSINK 60W SPOT CONFIG BLACK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS 6-SO STRETCHED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf