CTS Electronic Components 445C35C12M00000
445C35C12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35C12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35C12M00000.pdf
Availability of 445C35C12M00000
QUANTITY
445C35C12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35C12M00000
Internal Part NumberEIS-445C35C12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35C12M00000
Related Links445C35C, 445C35C12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35C12M00000 Details Description
Related parts for 445C35C12M00000
IC VREF SERIES 5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.315" UNIV datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf