CTS Electronic Components 445C35D12M00000
445C35D12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35D12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35D12M00000.pdf
Availability of 445C35D12M00000
QUANTITY
445C35D12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35D12M00000
Internal Part NumberEIS-445C35D12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35D12M00000
Related Links445C35D, 445C35D12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35D12M00000 Details Description
Related parts for 445C35D12M00000
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 340MA 4.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MINI SIM CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 750NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf