CTS Electronic Components 445C35D25M00000
445C35D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35D25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35D25M00000.pdf
Availability of 445C35D25M00000
QUANTITY
445C35D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35D25M00000
Internal Part NumberEIS-445C35D25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35D25M00000
Related Links445C35D, 445C35D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35D25M00000 Details Description
Related parts for 445C35D25M00000
CONN RCPT .100" 7POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 9.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 12V OUT SIP8 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 800MA 500 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf