CTS Electronic Components 445C35F24M00000
445C35F24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35F24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35F24M00000.pdf
Availability of 445C35F24M00000
QUANTITY
445C35F24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35F24M00000
Internal Part NumberEIS-445C35F24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35F24M00000
Related Links445C35F, 445C35F24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35F24M00000 Details Description
Related parts for 445C35F24M00000
IC COUNTER/DIVIDER BINRY 14-SOIC datasheet.pdf
TERM DISC TS32 CLOSED WALL KRG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 9A WAFER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
LP2N 5.08/42/90 3.2SN OR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf