CTS Electronic Components 445C35K20M00000
445C35K20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35K20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35K20M00000.pdf
Availability of 445C35K20M00000
QUANTITY
445C35K20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35K20M00000
Internal Part NumberEIS-445C35K20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35K20M00000
Related Links445C35K, 445C35K20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35K20M00000 Details Description
Related parts for 445C35K20M00000
CONN BACKSHELL DB25 PLASTIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 36V 75A D2PAK datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
RFID READER/WRITER SNGL-CH datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
IC CTRLR HOT-SWAP HV 14TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf