CTS Electronic Components 445I23A20M00000
445I23A20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23A20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23A20M00000.pdf
Availability of 445I23A20M00000
QUANTITY
445I23A20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23A20M00000
Internal Part NumberEIS-445I23A20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23A20M00000
Related Links445I23A, 445I23A20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23A20M00000 Details Description
Related parts for 445I23A20M00000
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.2A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 20SOIC datasheet.pdf
MODULE DC/DC 8TH BRICK 12V 7A datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 560MA 987 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf