CTS Electronic Components 445I23E24M00000
445I23E24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23E24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23E24M00000.pdf
Availability of 445I23E24M00000
QUANTITY
445I23E24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23E24M00000
Internal Part NumberEIS-445I23E24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23E24M00000
Related Links445I23E, 445I23E24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23E24M00000 Details Description
Related parts for 445I23E24M00000
AMP TBC RECP ASY 4ROW 280PS datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 3POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 6POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf