Vishay/Dale RNC50H1133FSRE6
RNC50H1133FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1133FSRE6
Brief Description
RES 113K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1133FSRE6.pdf
Availability of RNC50H1133FSRE6
QUANTITY
RNC50H1133FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1133FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1133FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1133FSRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1133FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1133FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1133FSRE6
VARISTOR 135V 125A 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 100MA 8.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 29X29X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 5.72MM datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 110PO datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250VAC SL RADIAL datasheet.pdf