CTS Electronic Components 445I23G27M00000
445I23G27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23G27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23G27M00000.pdf
Availability of 445I23G27M00000
QUANTITY
445I23G27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23G27M00000
Internal Part NumberEIS-445I23G27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23G27M00000
Related Links445I23G, 445I23G27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23G27M00000 Details Description
Related parts for 445I23G27M00000
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 24VQFN datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 400MHZ 6LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf