CTS Electronic Components 445I23S12M00000
445I23S12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23S12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23S12M00000.pdf
Availability of 445I23S12M00000
QUANTITY
445I23S12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23S12M00000
Internal Part NumberEIS-445I23S12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23S12M00000
Related Links445I23S, 445I23S12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23S12M00000 Details Description
Related parts for 445I23S12M00000
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOP datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 16POS R/A T/H datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14DSO datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MAGNET FOR GLS-S1 SENSOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SCKT datasheet.pdf