CTS Electronic Components 445I25J14M31818
445I25J14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445I25J14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 20ppm 9pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25J14M31818.pdf
Availability of 445I25J14M31818
QUANTITY
445I25J14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25J14M31818
Internal Part NumberEIS-445I25J14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25J14M31818
Related Links445I25J, 445I25J14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25J14M31818 Details Description
Related parts for 445I25J14M31818
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 369BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 71MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
SL 5.08HC/24/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf