CTS Electronic Components 445I25J27M00000
445I25J27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25J27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25J27M00000.pdf
Availability of 445I25J27M00000
QUANTITY
445I25J27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25J27M00000
Internal Part NumberEIS-445I25J27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25J27M00000
Related Links445I25J, 445I25J27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25J27M00000 Details Description
Related parts for 445I25J27M00000
IC TXRX RS-232 TRI 2.7V 24TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CRIMPING DIE (MMT-AA-512-I1) datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 700MA 60 MOHM datasheet.pdf