CTS Electronic Components 445I25K30M00000
445I25K30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25K30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm 8pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25K30M00000.pdf
Availability of 445I25K30M00000
QUANTITY
445I25K30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25K30M00000
Internal Part NumberEIS-445I25K30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25K30M00000
Related Links445I25K, 445I25K30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25K30M00000 Details Description
Related parts for 445I25K30M00000
Crystal 6.5000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20.2A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 6A TO220 datasheet.pdf