CTS Electronic Components 445I32H27M00000
445I32H27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I32H27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32H27M00000.pdf
Availability of 445I32H27M00000
QUANTITY
445I32H27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32H27M00000
Internal Part NumberEIS-445I32H27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32H27M00000
Related Links445I32H, 445I32H27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32H27M00000 Details Description
Related parts for 445I32H27M00000
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24TVSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 55POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR YLW PC MNT datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON 200W L6563 datasheet.pdf
IC 32CH ANALOG SWITCH 100MQFP datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf