CTS Electronic Components 445I32S20M00000
445I32S20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I32S20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32S20M00000.pdf
Availability of 445I32S20M00000
QUANTITY
445I32S20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32S20M00000
Internal Part NumberEIS-445I32S20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32S20M00000
Related Links445I32S, 445I32S20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32S20M00000 Details Description
Related parts for 445I32S20M00000
RES SMD 187 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER QD NON-INV 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 22AWG 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 95A ATPAK datasheet.pdf