CTS Electronic Components 445I33B24M57600
445I33B24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I33B24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33B24M57600.pdf
Availability of 445I33B24M57600
QUANTITY
445I33B24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33B24M57600
Internal Part NumberEIS-445I33B24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33B24M57600
Related Links445I33B, 445I33B24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33B24M57600 Details Description
Related parts for 445I33B24M57600
IC FLASH CONTROL 10W DUAL 14DIP datasheet.pdf
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 0.12A 10LLP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 6POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf