CTS Electronic Components 445I33C24M00000
445I33C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33C24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33C24M00000.pdf
Availability of 445I33C24M00000
QUANTITY
445I33C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33C24M00000
Internal Part NumberEIS-445I33C24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33C24M00000
Related Links445I33C, 445I33C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33C24M00000 Details Description
Related parts for 445I33C24M00000
MOSFET N-CH 12V 11A 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E VIOLET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf