CTS Electronic Components 445I33C30M00000
445I33C30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33C30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 16pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33C30M00000.pdf
Availability of 445I33C30M00000
QUANTITY
445I33C30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33C30M00000
Internal Part NumberEIS-445I33C30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33C30M00000
Related Links445I33C, 445I33C30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33C30M00000 Details Description
Related parts for 445I33C30M00000
EMITTER IR 950NM 50MA datasheet.pdf
IC CODEC-FILTER PCM 3V 20-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FERRULE TOOL KIT datasheet.pdf
INVERTER 100W 12VDC 1 OUTLET datasheet.pdf