CTS Electronic Components 445I35C20M00000
445I35C20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35C20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35C20M00000.pdf
Availability of 445I35C20M00000
QUANTITY
445I35C20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35C20M00000
Internal Part NumberEIS-445I35C20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35C20M00000
Related Links445I35C, 445I35C20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35C20M00000 Details Description
Related parts for 445I35C20M00000
RES SMD 16.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
EVAL STCN75 8SOIC DAUGHTER CARD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 0.5% 3W 3637 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf