CTS Electronic Components 445I35D25M00000
445I35D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35D25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35D25M00000.pdf
Availability of 445I35D25M00000
QUANTITY
445I35D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35D25M00000
Internal Part NumberEIS-445I35D25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35D25M00000
Related Links445I35D, 445I35D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35D25M00000 Details Description
Related parts for 445I35D25M00000
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS VERT SMD .050 datasheet.pdf
CAP MICA 2700PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf