CTS Electronic Components 445I35H27M00000
445I35H27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35H27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35H27M00000.pdf
Availability of 445I35H27M00000
QUANTITY
445I35H27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35H27M00000
Internal Part NumberEIS-445I35H27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35H27M00000
Related Links445I35H, 445I35H27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35H27M00000 Details Description
Related parts for 445I35H27M00000
DC/DC CONVERTER 3.6V 25W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC AMP LIMITING SGNL DET 20-TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 5POS 7MM datasheet.pdf
CAP CER 400PF 14KV R16 SCREW datasheet.pdf